A Magyar Gyógyszerészi Kamara Budapesti Szervezete szeretettel meghívja Önt a XXI. Patikanap budapesti megnyitójára, amely
2026. június 03. napján 10:00 órakor kezdődik a Kristály Gyógyszertárban.
A Magyar Gyógyszerészi Kamara minden év júniusában rendezi meg az Országos Patikanapot.
Az idei rendezvény témája: Várandósok a gyógyszertárban
Szeretnénk a társadalom figyelmét ráirányítani, hogy a gyógyszertárak nem egyszerűen csak gyógyszertároló és gyógyszerkiadó egységek, hanem a lakosság egészségmegőrzésének fontos állomásai.
Tisztelt Gyógyszerész Asszony! Tisztelt Gyógyszerész Úr!
Kedves Kollégák!
A Magyar Gyógyszerészi Kamara 2026. február 20-21. között tartja a XV. Vándorgyűlését Lakitelken a Hungarikum Hotel****superior-ban.
Jelentkezés
A rendezvényen való részvétel a gyógyszerészek számára ingyenes – ezzel is segítve a gyógyszerészek megjelenését a rendezvényen – de regisztrációhoz kötött.
Jelentkezni az alábbi linken szükséges, minden mező kitöltése kötelező!
A XX. Országos Patikanap megnyitó ünnepségére összesereglett vendégeket a Magyar Gyógyszerészi Kamara Budapesti Szervezete munkatársai és a ferencvárosi Arany Páva Gyógyszertár dolgozói szépen előkészített környezetben várták június 4-én.
Az idei patikainapi központi megnyitó ünnepségére reggel óta várták az érdeklődőket. A 10 órakor kezdődő megnyitó előtt már többen várakoztak a MÁÉSZ szűrőbusza biztosította szűrésekre és egyéb programokra. A „Legyen a gyógyszertár népegészségügyi találkozóhely” mottójú rendezvényen elhangzott köszöntő beszédek e témakört járták körbe.
Dr. Takács Péter államtitkár köszöntő beszéde
a XX. Országos Patikanap központi megnyitó ünnepségén
(Budapest, Arany Páva Gyógyszertár – 2025. június 4.)
Dr. Takács Péter államtitkár köszöntő beszéde a XX. Országos Patikanap központi megnyitó ünnepségénNagy tisztelettel köszöntök mindenkit, és nagyon szépen köszönöm a meghívást. Nagy öröm nekem, hogy itt lehetek. Meg kell mondjam, nagyon tetszik a rendezvény mottója, hogy a gyógyszertár legyen népegészségügyi találkozóhely. Nagyon sokáig, ha az egészségügyről beszéltünk, az emberek döntő többségének orvos, rendelő, kórház jutottak az eszébe; az egészségügy sokkal inkább a betegség gyógyítását jelentette, mint az egészségmegőrzést. Korunk nagy paradigmaváltása viszont, hogy az egészségügynek elsősorban valóban az egészségügyről kell szólnia, ezen belül is hangsúlyosan az egészségvédelemről, a prevencióról, megelőzésről. A legfontosabb cél tehát a betegségek megelőzése és nem a már kialakult betegségek gyógyítása; az emberek egészségben tartása, illetve ennek megbomlásakor minél gyorsabb visszatérítés az egészséges állapotba. Szükségszerű és üdvözlendő, hogy az egészségügyi tereink is kövessék ezt a szemléletváltást. Egy sürgősségi osztálytól vagy sebészeti műtőtől nem lehet elvárni, hogy primer egészségvédelemmel vagy a megelőzés fontosságával foglalkozzanak, de vannak olyan ellátóhelyek, amelyeken nagyon is fontos, hogy ez a szempont megjelenjen, és ilyen a patika is. És persze vannak olyan egészségügyi intézményeink, például az egészségfejlesztési irodák, amelyeknek kifejezetten az a célja, hogy az egészségvédelmet, az egészségértést, az egészségnevelést szolgálják.
A XX. Országos Patikanapnak a budapesti Arany Páva Patika Gyógyszertár adott otthont június 4-én.
A rendezvényt megtisztelte jelenlétével dr. Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkára, aki köszöntő beszédében kitért a gyógyszerészek nélkülözhetetlen szerepére. (A központi megnyitóról készített beszámolónkat hamarosan olvashatják honlapunkon – a szerk.)

A "Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja" (MÁÉSZ) szűrőbusza már reggeltől várta az érdeklődőket. Lakossági szűrések, látványos anatómiai bemutatók, életmód tanácsadások stb. tették emlékezetessé e napot.
A cikk teljes terjedelmében ide kattintva olvasható!
Forrás: mgyk.hu
Fotó: Mogyoróssy Márton